تجلیل از کارآفرینان حوزه کودک

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)

سیویلیکا

برگزاری یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ملی سال 1395

 

از سال 1385 تاکنون 10 این جشنواره توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و کارآفرینان برتر در سطوح ملی و استانی شناسایی و معرفی شده اند .

معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال(وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در راستای وظایف و اهداف خود، به کارآفرینی به عنوان یک راهکار موثر در ایجاد اشتغال نگریسته و ضمن معرفی و تجلیل از کارآفرینان و مفاخر عرصه کار و تولید، سعی نموده است فرهنگ و نگرشی در جامعه ایجاد نماید تا این نام آوران به عنوان الگوهای شایسته کار و تولید به جامعه جوان و جویای کار معرفی شوند.

 در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر نیز تلاش شده است تا نقش موثرتری در شناسایی و معرفی کارآفرینان به عنوان پیشگامان رشد و توسعه برعهده داشته باشد. 

در این راه با تلفیق علم و تجربه، کارآفرینان اثر گذار براساس فرآیندی طولانی و پیچیده برگرفته از رویکردهای بین المللی برگزیده شده اند. 

 این فرآیند با ثبت نام 18751 نفر در خردادماه 1395 آغاز و با انتخاب 181 نفر کارآفرین برتراستانی و سپس با انتخاب نهایی 10 نفر کارآفرین برتر ملی در انتهای همان سال به سرانجام رسید. برگزاری این جشنواره می تواند زمینه های حضور کارآفرینان در جامعه و افزایش سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم نماید.

این جشنواره، میعادگاهی برای گرد هم آوردن کارآفرینان است که تجارب موفق خود را با جامعه درمیان بگذارند و مشعل و چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشند.

 از اهداف جشنواره کارآفرینان برتر می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

- * ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری

- * شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور و انتخاب برترین آنها و معرفی به عنوان الگو به آحاد جامعه خصوصا جوانان

- * ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی در بخش صنعت،کشاورزی و خدمات

-* ایجاد نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار

-* هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه اقتصادی کشور و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی

- * تشویق حامیان کارآفرینی به مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای برنامه های کارآفرینی و به خصوص تعامل جدی با کارآفرینان و نوآوران حاضر در جشنواره

- * حمایت معنوی از کارآفرینان برای ایجاد کسب و کار جدید

- * رشد اعتماد به نفس و روحیه خودباوری در جوانان

-* تقویت نقش کارآفرینان در نظام تصمیم سازی کشور

منبع خبر: سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی کوتاه https://goo.gl/lY0GT0 

تاریخ : 1396/03/03